“Test sayıları azaldı” polemiği için tıp dünyası ne diyor? | Teke Tek

tih Altaylı ile Teke Tek’te ilk bölümde tam kapanmanın etkileri, virüsün Türkiye’de görülen yeni varyantları, kısıtlamalar sürmeli mi konusu; ikinci bölümde ise tam kapanmada turizm ve yaz döneminde yabancı turistler gelecek mi konusu konuşuluyor.

Teke Tek’te Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Kısıtlamaları gevşettiğiniz anda yeniden artış yaşayacağız. Virüs çok yerden bulaşıyor ama restoranlar, berberler bulaşın en çok olduğu yerler değil. Özel sektör bu kurala uymuyor. Böyle bir yere varamazsınız”

Aşıların etkinliği yeterli mi? Aşı olmasına rağmen kaç kişi hastalandı, hayatını kaybetti? 2 doz arası süre artması normal mi? Çocuklarda vaka sayısı arttı mı?

Normalleşmeye geçiş süreci nasıl olmalı? Tam kapanma devam etmeli mi? Dünya nasıl kapandı, biz nasıl? Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Teke Tek’te değerlendirdi

Teke Tek’te TÜROFED Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu: “Çok stratejik bir sektörüz. Turizm bir ülkenin gülen yüzüdür. Biz bu seneden umutluyuz”

Tam kapanmada turist geldi mi? Alman turistler gelecek mi? Rusya seyahat kısıtlaması getirir mi? TURYİD Başkanı Kaya Demirer Teke Tek’te yorumladı

Fatih Altaylı soruyor, İlk Bölümde Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, İkinci bölümde Turyid Başkanı Kaya Demirer ve Turofed Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu yanıtlıyor.